Já vám dám řešení Bedny, holoubkové!


Z nějakého důvodu jsem se dnes ráno probírala statistikou přístupů na weblog a okamžítě mě praštilo do očí podezřele vysoké množství přístupů z Googlu. Téměř všichni návštěvníci (dneska bez výjimky) tam hledali něco jako Bedna 2005 řešení.

Od zveřejnění kvalifikační úlohy na Bednu uplynulo již jeden a půl dne, kvalifikovaných je však zatím pouze kolem stovky. V kontrastu s loňským rokem, kdy jsme se kvalifikovali na chvostě pět hodin po zveřejnění úlohy, je to skoro neuvěřitelné. Letošní úloha vypadá už na první pohled opravdu hnusně těžká. Ovšem, to řešení stojí za to.

Samozřejmě nemůžete očekávat, že vám ho prozradím, naopak. Dokonce smažu z webu všechny obrázky určené členům našeho týmu, skrz které jsme se domlouvali, a díky kterým se naše Pomocná škola kvalifikovala na krásném 28. místě po mnohahodinovém společném usilovném přemýšlení. Ještě toho tak, aby někde prosákly, a aby všichni na vlastní oči spatřili prachmizerný export GIMPu z PDF do PNG! To by přece byla hrozná ostuda...

Jednu radu pro dosud neúspěšné, které sem Google ještě nejspíš zavede, však přece mám. Dívejte se pozorně. Až to řešení uvidíte, budete tlouct hlavou do stolu a nadávat si, že jste pitomci .o)

Mimochodem, když už na to přišla řeč. Docela ráda bych se zúčastnila příští Tmou. Bohužel ale neznám nikoho, kdo by se vyznal v Brně. Kdyby mě někdo chtěl přibrat do týmu, případně se našel nějaký Brňák ochotný přidat se k tomu mému, velice mě to potěší.

Back...