Z poznámek žáků Pomocné školy... (Aniččiny vzpomínky)

Předehra - moje první Bedna (2004)

V prvním ročníku na matfyzu jsem se nechala přemluvit k účasti na své první Bedně. Byla jsem nadšená jak z kvalifikace, tak ze samotné hry, přestože obojí se nám dařilo nevalně. (Na druhou stranu, deváté stanoviště není pro úplné začátečníky naprostá potupa...) Rozhodla jsem se, že příště to zkusím znovu a lépe.

Bedna 2005

Zkušení lidé mi to sice rozmlouvali, ale já se nedala: Tým Pomocná škola vznikl poněkud neobvyklým způsobem. Ze všech svých kamarádů jsem se rozhodla vyhledat čtveřici tak, aby se výsledný tým co nejlépe doplňoval po všech stránkách a vůbec jsem se nenechala vyvést z míry tím, že žádná jejich dvojice se nezná. Poprvé se potkali až na kvalifikaci. Prvními členy se tak mimo mě stala matfyzácká banda Milan, matějčík a Martina, pětici vhodně doplnil Felix (hrdý to absolvent pomocné školy), jehož hlavním úkolem bylo zachovat v týmu zdravý rozum. Luštění sice nedopadlo nijak slavně, hru jsme si ale nádherně užili.

Tmou 2005

Povzbuzeni radostnými zážitky z Bedny jsme se rozhodli zkusit něco nového a vyrazit na Tmou. Místo Felixe se nám o zdravý rozum a přímou trasu staral náš nový "týmový Brňák" Slávek, kdesi flákajícího se matějčíka nahradil Honza Havelka. Moc se nám nedařilo, u třetí šifry jsme zkysli na víc než šest hodin, většina týmu se vykašlala na luštění a usnula... na rozumný výsledek pak už nebylo ani pomyšlení. Zápisky z této akce nikdy neopustily disk mého notebooku a myslím, že je to tak lepší.

Bedna 2006

Podobná sestava jako před rokem, Martinu nahrazuje Honza Hora. Luštění nám šlo sice jistě, ale bohužel taky pomalu - konec hry nás zastihl v polospánku na louce u Šmukýřky. Až na praštěnou šachovou šifru se nám hra moc líbila, na východ slunce na Hradě vzpomínám velice ráda dodnes. Jen škoda, že kvalifikace se nám povedla podstatně lépe než samotná hra.

Tmou 2006

Luštíme sice v sestavě Anička, Martina, matějčík, Slávek, Martin, do krpálů se však ženeme jen čtyři. Martina skolila choroba, takže mu vyfocené šifry cpeme domů po GPRS. Má to své výhody, doma u stolu jde všelicos lépe. Tentokrát nezmíráme na problémy s luštěním, ale na fyzické vyčerpání. Z poněkud nudných a nenápaditých šifer jsme zklamaní a téměř nikdo není ochotný jít za rok znova.

Sendvič 2007

Povzbuzeni úspěšnými internetovými kvalifikacemi na Bednu i na Tmou zkoušíme čistě internetovou šifrovačku. Hra je velmi svižná, za to, že jsme se div nepřetrhli získáváme pěkné osmé místo. Zdá se, že současná stabilní sestava Pomocné školy je nyní Anička, Milan, Martin, Martina, matějčík. Mít v týmu pět matfyzáků se sice může občas značně vymstít, ale co naděláme...

Matrix 2007

Milan se účastní s Bednajty, tak si místo něj půjčujeme Jirku od Labáků. Až na drobné organizační nedostatky jsem z téhle hry naprosto nadšená... tolik nádherných nápadů pohromadě se jen tak nevidí.

Bedna 2007

Zase jednou ochutnáváme ranní krizi. Stačí jedna šifra a z průběžného desátého je průběžné sedmdesáté. Velmi dobře nášlapnutou hru jsme sice v časných ranních hodinách prošustrovali, ale to nám nijak nebránilo v tom, abychom se skvěle bavili.

Krtčí norou 2007

Nadšení, naprosté nadšení. Máme tým stokrát jinak: Anička, Martin, Slávek, Milan, Tom. Po mírném zklamání z šifer na Noci Tapürů s Tarapürem se tady namlsávám... nádherné šifry, krásné prostředí... a co si budeme povídat, stihnout se dostat do cíle má taky něco do sebe.

Sendvič 2008

Stejně jako před rokem si užíváme pohodlí domova a trénujeme na další akce. Oproti loňskému roku jsme poněkud zoslili první sérii, a tak jsme se nevešli ani do první desítky. No co, možná příště.

Matrix 2008

Stejně jako před rokem jsme si tuhle hru náramně užili, tentokrát se navíc povedlo ji i dojít. Hráli jsme ve složení Anička, matějčík a Martin z původní Pomocné školy obohaceni o Jirku a Vojtu z Labáků a sestava se velmi osvědčila.

O5

Martina na nás stále neměla čas, tak jsme ji nahradili Petrem z Tučňáka s tučňákem. O tom, jak jsme to naprosto pokopali, ale přesto si hru velmi užili, se rozepsal matějčík. Lodička je nejlepší!

Bedna 2008

Standardní sestava, totálně jsme se na to vykašlali. Kombinace slejváku a tříhodinového zákysu na kostičkách byla bohužel příliš demoralizující... Výčitky svědomí má i matějčík.

Krtčí norou 2008

Anička, Jirka Benc, Martin, Milan, Slávek. Dojít do cíle bylo tentokrát celkem snadné, úplně s čistým štítem jsme to ale přece jen nezvládli. A podobně jako loni, myslím, že to byla naše nejhezčí letošní šifrovačka.

Sendvič 2009

Letošní sezónu jsme moc slavně nezahájili - když Aničku a Martina schvátí migréna, ostatní (Milan, Martina, Tom Valla) holt mají co dělat, aby to aspoň nějak zachránili. Tak někdy příště...

Bedna 2009

Na Bednu se vydáváme v úspěšné matrixové sestavě s cílem dojít do cíle. To se nám sice daří, ale na cílovou úlohu už nějak nezbyl čas...

Krtčí norou 2009

Netradiční, skoro tapürové složení: Anička, Vojta, Markéta, matějčík. Do cíle jsme došli, i když nás bylko tři a půl.

Interlos 2009

Jirka, Vojta s Markétou, Anička s Martinem. Jakožto orgové Po drátě jsme byli rozhodnuti tuhle hru vyhrát, což se nakonec naštěstí povedlo, byť to s Tykadly bylo jen o fous. A jednu šifru jsme nevyluštili.

Sendvič 2010

Osvědčená sestava z Interlosu, výsledky nevalné, nakonec deváté místo. Shodli jsme se že, poslední dva Sendviče už nejsou, co bývaly, ale ještě pořád přinášejí spoustu zábavy.

Matrix 2010

Terénní sestava Vojta, Jirka, matějčík, Martin, Anička, konec hry nás zastihl kousek před cílem.

Bedna 2010

Podobně jako loni nás od úspěšného dokončení Bedny dělilo jen málo, tentokrát konkrétně psychiatrická diagnóza organizátorů :-) Ale my to jednou dáme!